Acreichthys tomentosus "Brzydal"

80,00 zł
Brutto

Acreichthys tomentosus "Brzydal"

Acreichthys tomentosus to ryba "szczególnej urody", która swoją popularność wśród akwarystów zyskała dzięki zasmakowaniu w apitazji. Nie taki Brzydal brzydki za to jaki pożyteczny...

Ilość

  • Bezpieczne i szybkie przelewy Bezpieczne i szybkie przelewy
  • Dostawa już od 25 zł.  Darmowa wysyłka od kwoty 350 zł Dostawa już od 25 zł. Darmowa wysyłka od kwoty 350 zł
  • Żywe zwierzęta nie podlegają zwrotowi. Żywe zwierzęta nie podlegają zwrotowi.

Nie taki Brzydal brzydki za to jaki pożyteczny...

Acreichthys tomentosus to ryba "szczególnej urody", która swoją popularność wśród akwarystów zyskała dzięki zasmakowaniu w apitazji.

Spokojna ryba z rodziny Monacanthidae, która osiąga max. do ok 9 cm.

W jeo menu znajdziemy: artemia, glony, mrożony pokarm, mysis.

Popularna nazwa "ryba liść" to zasługa wyjątkowego kształtu ciała oraz nietypowego ubarwienia, które szybko może zmieniać w razie poczucia zagrożenia.

Oczywiście nie można zapomnieć o "rogu" czyli charakterystycznym wyrostku na płetwie grzbietowej, którym z pewnością zwraca na siebie uwagę pływając wśród bardziej "standardowych" ryb.

Jakby tego było mało to jest jeszcze coś... na uwagę zasługuje również sposób poruszania się. Otóż ryba ta pływa przechylona głową w dół pod kątem 45°.

Jego wielka miłość do "szklanych róż" oraz pomoc w pozbyciu się Anemonii majano skutkuje tym, że coraz częściej pojawia się w zbiornikach.

Parametry wody:

temp. 22-26°C

dKH 8-12

pH 8.1-8.4

sg 1.023-1.025

Znany również pod nazwą: the Matted Filefish, the Bristletail Filefish, Matted Leatherjacket, Tomentosus Filefish, Aiptasia Eating Filefish.

4 Przedmioty