Zebrasoma xanthurum (The Purple Tang)

599,00 zł
Brutto

Zebrasoma xanthurum jest znana również jako Zebrasomą niebiesko-żółta. W naturze można ją spotkać w wodach m.in. Morza Czerwonego czy Oceanu Indyjskiego stąd też jest to gatunek doskonale znany nurkującym. 

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Bezpieczne i szybkie przelewy Bezpieczne i szybkie przelewy
  • Dostawa już od 25 zł.  Darmowa wysyłka od kwoty 350 zł Dostawa już od 25 zł. Darmowa wysyłka od kwoty 350 zł
  • Żywe zwierzęta nie podlegają zwrotowi. Żywe zwierzęta nie podlegają zwrotowi.

Zebrasoma xanthurum nazywana również Zebrasomą niebiesko-żółtą

W naturze można ją spotkać w wodach m.in. Morza Czerwonego czy Oceanu Indyjskiego stąd też jest to gatunek doskonale znany nurkującym.

Jedna z najbardziej rozpoznawanych i zdecydowanie najładniejsza z rodziny Zebrasom- za sprawą intensywności kolorów i misternych zdobień na ciele. Jej intensywne kolory, niebiesko-fioletowe ciało i soczyście żółte płetwy oraz ogon pięknie prezentują się na tle zbiornika a sama ryba staje się jedną z głównych gwiazd w akwarium. Z chwilą gdy uniesie płetwę grzbietową wygląda na znacznie większą niż w rzeczywistości. 

Ryba nadaje się zarówno do zbiornika typu "only fish" jak i rafowego.

W jej diecie powinny znaleźć się przede wszystkim produkty roślinne warto o tym pamiętać pomimo, że w zbiorniku towarzyskim chętnie będzie zjadać pokarmy mięsne razem z innymi rybami. Jest to szczególnie ważne ponieważ odpowiednia ilość wodorostów ma wpływ na ich układ odpornościowy i pozytywnie wpływa na ogólną kondycję ryby. Skubanie suszonych alg nori pozwala redukować stres.  W jej menu znajdziemy: algi nori, artemia, banan, glony, kryl, liście mleczu (mniszka lekarskiego), mrożony pokarm , mysis, sałata, suchy pokarm.

Znana jest również jako: the Purple Tang, the Yellowtail Sailfin Tang, Yellowtail Surgeonfish, Blue Surgeonfish. 


Parametry wody:

temp. 22-26°C

dKH 8-12

pH 8.1-8.4

sg 1.023-1.0252 Przedmioty